alt +380 (96) 796 58 19         alt +380 (32) 253 05 63
alt +380 (93) 728 66 64         alt E-mail: roomlviv@meta.ua

Реклама

Натуральні матеріали

Розробка сучасного інтер`єру припускає використання натуральних матеріалів, як для оздоблення, так і для остановки приміщень. Одним з найбільш красивих матеріалів є деревина, але вона також володіє низкою недоліків.

По-перше, це відносно висока вартість, притаманна добре просушеному та покритому захисно-декоративними сумішами дереву. По-друге, схильність впливу високої вологості, що бомежує застосування цього матеріалу, наприклад, у ванних кімнатах. З часом при недостатньому догляді деревина може жолобитися, розсихатися, міняти свою форму та розміри.

Зараз існують більш практичні матеріали для виготовлення офісних перегородок, меблів, оздоблювальних панелей: ДСП, МДФ, фанера. Для додання плитам декоративного зовнішнього вигляду, їх піддають шпонуванню.

У перекладі з німецького der Spon означає "тріска", "підкладка". Цей матеріал представляє собою тонкий шар натуральної деревини, що отримується струганням брусів або лущенням коротких пропарених колод.

Для виготовлення струганого шпону товщиною від 0,2 до 5 мм застосовується деревина цінних порід: дуб, бук, горіх, акація, ясен, червоне дерево.

Струганий шпон- цінний оброблений матеріал,вживаний у виробництві меблів для віталень, кухонь, їдалень, прихожих ванних кмнат.

Пиляний шпон- товщиною від 1 до 10 мм виготовляють з деревини хвойних порід: смереки,кедра, ялини. Такий шпон дозволяє максимально передати структуру деревини, однак при його виготовленні є багато відходів. Висока якість отриманого матеріалу дозволяє використовувати його для роблицювання стінових панелей, дверей, елементів сходів, і навіть для виробництва музичних інструментів.

Лущений шпон товщиною 0,1 - 10 мм отримують з: вільхи, берези, сосни, осики, бука. Лущення здійснюється шляхом зрізу тонкого шару. Якість лущеного шпону трохи нижча ніж у пиляного, проте він широко застосовується для виготовлення фанери, деревинослоїстих пластиків, а також в якості матеріалу для фанерування елементів меблів.

Залежно від текстури деривини розрізняють чотири види шпону - радіальний, напіврадіальний, тангенціальний (тангентальний), тангенціально-торцевої (тангентально-торцевий). Кожен з них має свій малюнок - у вигляді прямих паралельних смуг, конусів або замкнутих кривих ліній.

Процес шпонування або фанерування шпоном являє собою процедуру приклеювання шпону до поверхні ДСП або МДФ. Існують три основні технології шпонування - гаряча, холодна та мембранна.

Перша, найбільш проста, полягає в приклеюванні шпону до плити спеціальними складами. Друга використовується для додання декоративного зовнішнього вигляду фрезерованих меблевих елементів і являє собою припресовку тонкого шару деревини до підготовлених виробів під нагрівом. Третя відкриває широкі можливості для облицювання найрізноманітніших виробів, і полягає у вакуумному з`эднанны шпону з поверхнею гладких ы рельэфних плит у тому числы зы складною поверхнею 3D.

 

Товари за подібною ціною

Зоряна Москвяк