alt +380 (96) 796 58 19         alt +380 (32) 253 05 63
alt +380 (93) 728 66 64         alt E-mail: roomlviv@meta.ua

Реклама

Меблева фурнітура

Першою меблевою фурнітурою були шнурки і цвяхи, за допомогою яких люди скріплювали деталі меблів. І якщо форма і функціональне призначення меблів в історичному маштабі не зазнали значних змін, то виробництво фурнітури зробило немислимо великий крок.

Що включає це містке поняття: " фурнітура для виготовлення меблів".

Найширше зустрічаються поняття "Меблева фурнітура" і "віконна фурнітура".

ФУРНІТУРА - сукупність усіх металевих і пласмасових деталей в конструкції виробів меблів, без яких його існування неможливе. Меблеві комплектуючі виготовляють з металу і пласмаси, лицьові аксесуари можуть бути також з дерева, скла, кераміки. Меблева фурнітура - це декілька десятків тисяч найменувань виробів що використовують при виготовленні меблів.

З допомогою фурнітури забезпечується рухливе і нерухоме з'єднання деталей меблів, взаємодія меблів з людиною і його житлом. У галузевому стандарті "Фурнітура меблева. Загальні технічні вимоги" приведена класифікація виробів меблевої фурнітури, яка включає більше 110 її видів. Слід сказати, що у виготовленні меблів використовуються так само різні скловироби, ємкості пласмасові і металеві, сушки для посуду, дзеркала і інші вироби, що відносяться до комплектуючих виробів для меблів. Грамотно вибрана фурнітура позитивно впливає на архітектурно - художнє рішення меблів, організацію технологічного процесу по виготовленню меблів, міцність та їхню довговічність.

Як не дивно, але меблеві аксесуари грають роль не меншу, ніж інші меблеві комплектуючі: стінки шаф, їх дверцят або полиці.

Більше того, вартість цих комплектуючих(зрозуміло, якщо вони якісні) складає дуже переконливу частину вартості меблів, які виготовляються.

Особливо це стосується кухонь, шафів-купе, але, передусім, гардеробних кімнат.

Навіть у звичайній шафі Ви знайдете чисельну, іноді непримітних, але дуже корисних помічників - елементів меблевої фурнітури. Дуже високі вимоги пред'являються до висувних механізмів, якими зазвичай оснащені полиці і шухлядки шаф, комодів, тумбочок, комп'ютерних і письмових столів і т. д. Шафи-купе своєю популярністю теж зобов'язані легкості відкривання дверцят : не докладаючи ніяких зусиль, узяти одяг з шафи може навіть дитина, так само легко засунувши ці ж двері.

Види фурнітури

Усі ці елементи можна розділити:
- кріпильну фурнітуру,
- функціональну(лицьову) фурнітуру.
Таке ділення аксесуарів є досить умовним, адже деяке кріплення може виконувати " обов'язки тотожні лицьовому поняттю.
Осібно в цьому ряді стоїть меблева кромка і взагалі матеріали(стрічки кромок, клей для кромки і так далі). Також відмітимо різноманітні врізні профілі і меблеві канти. До речі, профілі для обробки меблевих кромок можуть бути і накладними.

Кріпильна фурнітура

Призначена для кріплення і фіксації меблевих деталей. До кріплення, що забезпечує рухливу взаємодію елементів меблів, відносять різного виду петлі, що направляють, метабокси і т. д.

Меблева петля

Пристрій, за допомогою якого дверці кріпляться до каркасу меблевого виробу. Петлі - найважливіший елемент, що забезпечує функціонування і надійність меблевих дверей. Найчастіше зустрічаються латунні (цинкові або сталеві сплави), що латунюють. Латунюється згори, щоб петля не іржавіла і її частини краще ковзали.

Іноді меблеві петлі покриваються емаллю різних кольорів або іншими складниками, що імітують бронзу, золото, хром. Сучасні чотирьохшарнірні петлі, що навіть випускаються однією фірмою, відрізняються конструкцією, різноманіттям призначення і зовнішнім оформленням.

За типом кріплення петлі можна розділити на петлі накладні, вкладні, напівнакладні, складні.

Накладні петлі - це меблеві петлі, у яких деталь, що підлягає відкриванню, повністю закриває торець деталі, що несе, і знаходиться кутом 90° до неї.

Вкладні петлі – це меблеві петлі, у яких зовнішня площина деталі, що підлягає відкриванню, знаходиться під кутом 90° до деталі, що несе, і в одній площині з її торцем.

Напівнакладні петлі - цей вид меблевих петель використовується у тому випадку, коли відбувається установка двох протилежних петель на одну деталь, що несе, при цьому деталі підлягають відкриванню, закривають торець деталі(кожна на рівну половину залежно від моделі використаної петлі), що несе, і також знаходяться під кутом 90° до неї.

Складні петлі - меблеві петлі, у яких кут повороту при відкриванні може бути, - 45°, - 30°, 180° і відрізняється від прийнятого за стандарт кута відкривання в 95-110°.

Меблеві направляючі

Направляючі - це система висунення ящиків. Усі системи висунення можна розділити на два типи:

-направляючі для звичайних ящиків з ЛДСП або дерева;

-ящики, в конструкції яких є металеві деталі(боковини, іноді задні стінки)

Зараз широко використовуються роликові і кулькові направляючі.

Роликові - прості у використанні і при правильній установці дають легкість відкривання і закривання ящиків.

Метабокси - боковини для ящиків економ-класу. Метабокси зроблені на базі роликових направляючих, але мають серйозні відмінності. Комплект метабоксів складається з двох опорних направляючих(ліва і права) і двох направляючих, що є одночасно бічними стінками ящика(ліва і права). Це одно із зручностей метабоксів, оскільки не треба виготовляти бічні стінки ящика з ДСП або іншого матеріалу. Необхідно тільки зробити дно, задню стінку і фасад ящика необхідного розміру. А те, що дно виготовляється з ДСП(в основному товщина ДСП рівна 16мм), а не з МДФ(в основному товщина МДФ рівна 4мм), надає виробу надзвичайну міцність і надійність. Ще одним плюсом метабоксів є кріплення для фасаду, які мають регулювання, що забезпечує установку фасаду ящика рівно по корпусу меблів. Також для метабоксів існують спеціальні планки нарощування, які дозволяють збільшити робочу висоту метабоксу до потрібного розміру, а системи розділення дозволять правильно організувати робочий простір усередині самого метабоксу. Метабокси виготовляються із сталі, завтовшки 1.2мм і покриваються високоміцною емаллю різних кольорів(в основному - білий і металік). Матеріал самих роликів - високоміцна пласмаса, розрахована не на одну тисячу відкривань. Навантаження(вага ящика), метабоксами, що витримується, безпосередньо залежить від їхньої довжини. Чим більше довжини, тим менше навантаження: від 10кг до 20кг. (відкритому стані). Метабокси вважаються системою неповного висування(3/4), тобто висуваються на три четверті частини своєї загальної довжини. Метабокси можуть використовуватися як для накладних фасадів, так і для вкладних.

 

Товари за подібною ціною

Зоряна Москвяк